A stressz inkontinencia. Sajnos túlságosan türelmesek vagytok a tüsszentéskor, köhögéskor, nevetéskor, orrfújáskor becsöppenő vizelet tünetével kapcsolatban. Nem léptek időben, túl sokáig tűritek az egyre rosszabbodó állapototokat. Végül megkapjátok a stressz inkontinencia diagnózisát. Gondoltatok már arra, hogy mennyi mindent tehettetek volna azért, hogy ezt elkerüljétek?
A stressz inkontinencia a nők felelőssége is.
Kedves Hölgyek! Ne szépítgessük! Nektek is nagy a felelősségetek abban, hogy a stressz inkontinencia rátok igaz lesz-e vagy sem, hiszen elérhető a Professzionális Intim Tréning egészségvédő program, amivel megelőzhető. És itt nem csak a gátizom tornára gondolok, hanem számos életmódbeli és életviteli kérdésre is. A medencefenéki izmaink, és többek között a húgyhólyagunk egészsége sok egymással kölcsönhatásban lévő tényezőn múlik.
Hogyan előzhető meg a stressz inkontinencia kialakulása?
Az ülő munkát végzők veszélyeztetettek a stressz inkontinencia kialakulásában. Egyszerűen előzzük meg!
- A széked ülőlapja legyen párhuzamos a talajjal, vagy tegyél magad alá ék alakú párnát, amelyik a popsid hátsó részét megemeli, tehát előrefelé lejt. Így a medencéd dőlésszöge kedvező lesz. Ék alakú párnát a gyógyászati segédeszköz boltban kapsz. Még az üzletben próbáld ki! Ha jól esik rajta az ülés, csak akkor vedd meg! A széked ülőlapja semmiképpen ne lejtsen hátrafelé!
- Az asztallapod magasságához képest úgy állítsd be a széked magasságát, hogy az alkarjaidat kényelmesen tudd pihentetni az asztalodon!
- A talpaidat tartsd a talajon!
- A törzsed legyen egyenes, ne görnyedj előre! Görnyedt tartással túlterheled a kismedencei szervek tartószalagjait és a gátizmaidat.
- 1,5 – 2 óránként tarts szünetet! Sétálj ki a folyosóra, kertbe (ha van), vagy menj le az utcára! Gyalogolj, az a lényeg! Ez a láb vénáira van kedvező hatással.
- Ha jó levegőjű helyen dolgozol, akkor minden szünetben csinálj 4-5 hasi légzést! Ez élénkíti a kismedencei vénás keringést.
- Aki ismeri a Professzionális Intim Tréning gyakorlatait, az a hasi légzést követően végezze el a gátizmok tónusfokozó gyakorlatát, ami a megelőzés egyik fontos eleme.
Ha nem ismered a gyakorlatokat és szeretnél belevágni: Jelentkezz itt! Soha nincs késő!